آشنایی با طراحی مبلمان در دکوراسیون داخلی , تولیدی مبل سلطنتی در اردبیل

در نظر گرفتن ارگونومی در طراحی مبلمان

تولیدی مبل در اردبیل

طراحی مبل

به گزارش آگهی نیازمندیهای استان اردبیل : ارگونومی یا همان مهندسی فاکتورهای انسانی، علمی ترکیبی است که سعی دارد ابزارها و محیط کار و مشاغل را با توجه به توانایی هایی جسمی- فکری و محدودیت ها و علائق انسان ها، طراحی نماید. این علم با هدف افزایش بهره وری، با عنایت بر سلامتی، ایمنی، و رفاه انسان در محیط، شکل گرفته است. از یک طراح مبلمان انتظار می رود تا اصول  این علم را در طراحی خود اعمال کند.

بقیه در ادامه مطلب

طرح مبلمان به خوبی مفهوم ایده را بیان کند

منظور از بیان مفهوم طرح این است که توقع و انتظار بیننده را برآورده کند. برای مثال در طراحی یک درب منظور از آن محافظت فضای منزل به لحاظ امنیتی است. بنابراین در صورتی که نتیجه طراحی به خوبی بیانگر این موضوع نبوده و عملکرد لازم را نداشته باشد، آن طراحی ناموفق بوده است.

طراحی مبلمان باید از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه باشد

همخوانی کارآمدی و دوام طرح با قیمت تمام شدۀ طرح بسیار اهمیت دارد. طرح باید طوری باشد که با توجه به کیفیت و ماندگاری توجیه اقتصادی داشته و مقرون به صرفه باشد و مخاطب، که به طور معمول مصرف کننده ها هستند، از لحاظ اقتصادی گرایش استفاده از محصول طراحی شده را داشته باشند.

طرح مبلمان مطابق با توان و امکانات تولید کننده باشد

طرح باید با توجه به امکانات موجود، اعم از امکانات مهارتی، مالی و… قابل تولید باشد و اگر طرحی ارائه دهیم که مطابق با توان تولید نباشد محکوم به شکست خواهد بود.

مبلمان طراحی شده باید زیبا باشد

با توجه به اینکه مخاطب اصلی استفاده از مبلمان، انسان ها هستند و زیباپسندی جزء ذات انسانی است، در نظر داشتن زیبایی در خلق یک اثر می تواند در موفقیت آن تأثیر به سزایی داشته باشد.

آگهی نیازمندیهای اردبیل

آنلاین اردبیل

  • 730 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی موضوعات