بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

احتمالا شما هم جزو افرادی هستید که به دنبال روشی جدیدو در عین حال آسان و تاثیر گذار برای یاد گیری زبان انگلیسی هستید.پس با ما همراه باشید تا شما را با این روش ها که طبق آخرین مطالعات برای یاد گیری زبان انگلیسی می باشد آشنا کنیم.بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی


بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی.هر شخصی که می خواهد زبان انگلیسی یاد بگیرد این سوال را از خود می پرسد، که چطور باید یادگیری زبان انگلیسی راشروع کنم و از چه روشی استفاده کنم؟ تجارب چندین ساله مدرسان زبان انگلیسی نشان داده است که هر فردی روش خاص خود را برای یادگیری سریع تر زبان انگلیسی دارد.

مطالعات پژوهشگران نشان داده است که یادگیری زبان انگلیسی باید بصورت بهینه (Efficient) صورت بگیرد تا اینکه موثر (Effective). یعنی چه؟ فرض کنید می خواهید از تهران به پاریس بروید. شما می توانید این مسافت را پیاده بروید، با دوچرخه یا اتوبوس یا با هواپیما. (فکر کنم متوجه شدید!) پس تمام این روش ها برای رفتن به پاریس موثر هستند ولی کدامیک بهینه است؟ جواب ساده است، بهینه بودن بستگی به شما دارد، ممکن است شما نیل آلمسترانگ باشید و بخواهید با دوچرخه به پاریس بروید (روش بهینه آلمسترانگ) یا ممکن است مثل من حال راه رفتن هم نداشته باشید و روش بهینه شما هواپیما باشد.

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

در زبان انگلیسی هم همینطور است، شما چه نوع آدمی هستید؟ تنبل؟ بازیگوش؟ سخت کوش؟ با انگیزه یا بی انگیزه؟

مطالعات اخیر، زبان انگلیسی را به دو دسته ورودی و خروجی (Input, Output) دسته بندی کرده است.ورودی (Input) شامل همان بخش مطالعه (Reading) و شنیداری (Listening) است و خروجی شامل بخش نوشتاری (Writing) و گفتاری (Speaking) می باشد.

خب مشخص است، برای اینکه خروجی خوبی داشته باشید (یعنی خوب بتوانید انگلیسی حرف بزنید و بنویسید) باید ورودی شما هم به قدر کافی خوب باشد (یعنی مطالب آموزشی باکیفیت گوش کنید و بخوانید).بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

دقت کنید که یک کودک برای اینکه شروع به صحبت کند، چقدر گوش می کند؟ و بعد که شروع به صحبت می کند کلماتی که از محیط یادگرفته بکار می برد.

پس برای اینکه زبان انگلیسی را بهینه آموزش ببینید، باید از بهترین نرم افزارهای آموزشی استفاده کنید، نرم افزارهایی که حاصل مطالعات و جستجوهای گسترده و مشورت با اساتید و موسسات آموزشی خارجی باشند. حتما سری به فروشگاه ما بزنید!

پس هرچقدر که فایل های صوتی بیشتری گوش کنید، به مکالمات انگلیسی گوش دهید، بنویسید و بخوانید، حرف زدن تان به زبان انگلیسی راحت تر خواهد بود.

خب پس بریم سراغ بهترین روشی که مطالعات اخیر به طور کلی به همه پیشنهاد می کنند.

۱- بخش ورودی

خواندنی (Reading)

حداقل ۵ کلمه در روز یاد بگیرید. پیشنهاد من این است که از فلش کارت ها یا لیست لغتی که خودتان می نویسید استفاده کنید. این لیست را در جایی نگه دارید که دم دست باشد و بطور مرتب بتوانید مرور کنید. (بهترین روش یادگیری لغات را قبلا گفته ایم).

اگر ۵ کلمه در روز یاد بگیرید، ۱۸۲۵ کلمه در سال یاد گرفته اید! در تمام دوران دبیرستان فقط ۲ تا ۳ هزار لغت یاد می گیرید. با این روش دایره لغاتتان آنقدر خوب می شود که تقریبا هر چیزی در انگلیسی را می فهمید.

زمان مورد نیاز در روز: ۳۰ دقیقه !

شنیداری (Listening)

به فایل های صوتی گوش کنید. از رادیو انگلیسی زبان گرفته تا منابع و مکالمات انگلیسی، پادکست ها و … هدف این فایل های شنیداری این است که دایره گسترده ای از لغات را در یک زمان کوتاه به گوش شما برسانند. مثلا اگر به یک خبر به زبان انگلیسی گوش دهید تعداد زیادی لغت و جمله به گوش تان می خورد، برخی را بلدید و برخی برای شما جدید هستند.

نکته مهم اینجاست که تا می توانید باید به فایل های صوتی انگلیسی گوش دهید. (دقت کنید، تا می توانید) سعی کنید فایل هایی انتخاب کنید که در مورد همه موضوعات متنوع صحبت می کنند، از آشپزی، تا مد ، لباس یا مکالماتی که در باره رانندگی یا مضرات فست فود انجام می شود.

یک نکته اینجا این است که می توانید قبل از خواب هم یک فایل صوتی را گوش کنید و بگذارید حتی وقتی خوابتان برد روشن بماند!

زمان مورد نیاز در روز: هر چقدر که می توانید !بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

 

 یکی از بهترین راه های یادگیری سریع زبان انگلیسی، استفاده از نرم افزارها و فیلم های آموزشی کامل می باشد. زیرا این بسته های آموزشی توسط مدرسان مجرب جهانی تهیه شده اند و حاصل سال ها تجربه و تحقیق هستند. پس وقت خود را با مطالب بی کیفیت موجود در وبسایت ها یا در کلاس ها، هدر ندهید. بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

۲- بخش خروجی

نوشتاری (Writing)

یک وبلاگ بسازید و هر روز در آن پست منتشر کنید. پست های حداقل ۵۰۰ کلمه ای. یا راجب هر موضوعی در مجلات، نظر خود را در قالب یک مقاله ۵۰۰ کلمه ای بنویسید. با این کار، هر چیزی که یاد گرفته اید (کلمه، گرامر و جمله) در حافظه تان تثبیت می شود.

نوشتن یک مزیت عمده نسبت به صحبت کردن دارد، اینکه مجبورید با دقت و بدون اشتباه بنویسید! و چون زمان بیشتری برای فکر کردن نسبت به صحبت کردن دارید، می توانید از لغات بیشتری استفاده کنید.بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

زمان مورد نیاز در روز: ۳۰ تا ۴۵ دقیقه !

صحبت کردن (Speaking)

قبیل از اینکه شروع به صحبت کنید، متون را با صدای بلند برای خود یا ترجیحا در جمع دوستان بخوانید. تا می توانید متن انگلیسی پیدا کنید و باصدای بلند بخوانید. با روش خواندن با صدای بلند، شما در واقع دارید زبان انگلیسی را بصورت کاملا درست صحبت می کنید.

اما اگر مانند آنچه بقیه به شما می گویند، فقط شروع به صحبت کردن کنید، مثلا مکالمه، قطعا در حین مکالمه اشتباهات زیادی را انجام می دهید و این اشتباهات اگر تکرار شوند، اصطلاحا در بدن شما جا می افتند و اصلاح کردن آنها بسیار سخت خواهد بود.

پس اگر متون را با صدای بلند بخوانید در واقع دارید بدون اشتباه، صحبت کردن و مکالمه انگلیسی را تمرین می کنید.

زمان مورد نیاز در روز: ۶۰ دقیقه !

این چهار کار را هر روز به مدت یک ماه انجام دهید، قول می دهم که از پیشرفت خود در زبان انگلیسی شگفت زده می شوید. حداقل مطالعات جدید و تجربه شخصی من که این را نشان داد.

 به یاد داشته باشید که افراد موفق کارهایی را انجام می دهند که افراد ناموفق از آن کارها خوششان نمی آید.

منبع:چرب زبان

آگهی نیازمندیهای اردبیل

آنلاین اردبیل

  • 501 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی موضوعات