تعمیر پنل تلویزیون،تعمیر شکستگی پنل تلویزیون،تعمیر تلویزیون

تعمیر پنل تلویزیون

با سلام

شکستگی پنل تلویزیون یکی از مشکلات رایج است که ممکن هست سراغ شما هم آمده باشد.تعمیر پنل تلویزیون

با نگاه کوتاهی به بخش پاسخ به سوالات و مراجعین در می یابیم که روزانه تعداد زیادی از تلویزیون های LED و  LCD  و Plasma دچار آسیب در بخش پنل و یا به طور دقیق تر شکستگی پنل می شوند. اولین سوالی که مراجعین این بخش دارند این ست که آیا شکستگی پنل تلویزیون قابل تعمیر است؟ و اگر قابل تعمیر است هزینه آن به چه میزان است؟


  تعمیر پنل تلویزیون

تعمیر پنل تلویزیون

در پاسخ به این سوال ابتدا باید نگاهی به ساختار پنل در تلویزیونهای LED , LCD و Plasma بیندازیم. در تلویزیون های LED و LCD پنل تلویزیون شامل صفحه اصلی یا ماژور است که روی یک صفحه یا پلیت اصلی دستگاه قرار می گیرد و در پشت ان لامپهای بخش بک لایت قرار دارد و در بین آنها صفحات پولاریزه نور قرار دارد که باعث پخش شدن نور لامپهای بک لایت می شود و باعث می شوند که نور در تمام سطح پنل یکنواخت دیده شود. حالا تصور کنید که ضربه ای به صفحه نمایش تلویزیون وارد شود و باعث شکسته شدن ماژور شود.تعمیر پنل تلویزیون

تعمیر پنل تلویزیون

ظهور تصویر در تلویزیون led با وجود شکستگی پنل

ساختار ماژور به گونه ای است که در هیچ برند و مدلی قابل تعمیر نیست و فقط باید تعویض شود. اما اگر فقط به ماژور آسیب رسیده باشد می توان فقط همان ماژور را تعویض کرد و برای تعدیل در هزینه تعمیرات تلویزیون از بک لایت و صفحات پولاریزه قبلی استفاده کرد.

داستان شکستگی پنل تلویزیون در پنل های پلاسما بعلت ساختار متفاوت به گونه ای دیگر است. در این تلویزیون ها بک لایت وجود ندارد و پنل تلویزیون پلاسما بصورت کپسولی شیشه ای است که در یک بخش خلاصه می شود و ضربه به پنل تلویزیون باعث شکسته شدن این کپسول و غیر قابل استفاده شدن آن می شود. در این تلویزیونها تنها راه تعمیر تلویزیون در هنگام ضربه خوردن پنل ، تعویض کامل پنل است.

شکستن پنل تلویزیون Plasma باعث حذف کامل تصویر و در مواردی آسیب به قطعات داخلی می شود.

در عموم تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی و پلاسما هزینه تعویض پنل تلویزیون از طرف شرکت های رسمی به گونه ای تعیین می شود که با توجه به هزینه های حمل و نقل و مالیات های مختلف و … نزدیک به ۶۰ تا ۸۰ درصد ارزش تلویزیون را شامل می شود که در اکثر قریب به اتفاق موارد شکستگی پنل تلویزیون این مسئله باعث مقرون به بصرفه نبودن تعمیر تلویزیون می شود.تعمیر پنل تلویزیون

همچنین میتوانید درمورد  اولین تلویزیون ۸۸ اینچی OLED با رزولوشن ۸K 2018 ال جی اینجا بیشتر مطالعه کنید.

 

آگهی نیازمندیهای اردبیل

آنلاین اردبیل

  • 609 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی موضوعات