شهر سرعین | جاذبه های گردشگری شهر سرعین

شهر سرعین

شهر سرعین در ۳۰ کیلومتری غرب اردبیل و مرکز شهرستان سرعین است. این شهر به علت چشمه‌های آبگرم فراوان شهرت دارد و یکی از مناطق گردشگری در استان اردبیل است. شهر سرعین در ۰۴/۴۸ درجه طول شرقی و ۰۹/۳۸ درجه عرض شمالی با مساحتی بیش از ۱۲۸۰۰۰۰ متر مربع در ۲۸ کیلومتری غرب شهر اردبیل قرار دارد. ارتفاع متوسط شهر از سطح دریا ۱۶۵۰ متر می‌باشد.

 اجاره سوئیت و رزرو هتل در شهر سرعین

بقیه در ادامه مطلب

آبگرم بیش باجی لار و گامیش گولی از آبگرم و چشمه های طبیعی سرعین به حساب میآیند که سالانه مسافران و توریستهای بی شماری از داخل کشور و خارج از کشور برای استفاده از این موهبتهای الهی روانه این شهر زیبا میشوند.

در این میان بیشتر ین توریستها از کشورهای حاشیه خلیج فارس به ویژه کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس برای مسافرت به سرعین زیبا می آیند .

این توریست پذیری نقش بسیار تاثیر گذاری در شکوفایی استان به ویژه خود شهرستان سرعین دارد .

به گونه ای که اکثر جوانان و مردم سرعین به شغل هتل داری و فروشندگی روی آورده اند.وبه این طریق به گذران زندگی میپردازند که این خودبسیار مهم و تاثیر گذار می باشد

معنی شهر سرعین چیست؟

سرعین به زبانی ترکی سریین به معنای محل خنک می‌باشد سرعین در فرهنگ لغات عربی به معنی سرچشمه می‌باشد. در ادوار گذشته ازاین منطقه به نام‌های ساری قیه، سرائین یادکرد می‌شده است.

جاذبه های شهر توریستی سرعین.

سرعین به جهت داشتن چشمه‌های آب گرم متعدد معروف است و همه ساله در فصل تابستان پذیرایی ایرانگردان و جهانگردان فراوانی است. در این شهرحدود ۲۵۰ هتل – هتل آپارتمان و مهمانسرا وجود دارد.

هتل چالدران و هتل بزرگ تماشا نمونه‌هایی از این هتل هااست. سرعین دارای ده‌ها چشمه آب گرم معدنی می‌باشد که از کوه سبلان سرچشمه می‌گیرند.

آگهی نیازمندیهای اردبیل

آنلاین اردبیل

  • 537 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی موضوعات