معیارهای انتخاب گوشی ،در انتخاب گوشی چه معیارهایی را باید مد نظر داشته باشیم؟

معیارهای انتخاب گوشی

 

دسته بندی : قیمت روز گوشی موبایل در اردبیل

 

۶ معیار جهانی برای انتخاب گوشی

از زمانی که گوشی های موبایل تنوع زیادی نداشتند، زمان زیادی سپری شده، امروزه از هر برندی ،گوشی های متنوع و مختلفی در بازار وجود دارد، و بالتبع انتخاب گوشی سخت تر شده است.


بر این اساس هر فرد برای خرید یک گوشی هوشمند، به دنبال ویژگی های خاصی است.برخی از کاربران برای خرید گوشی به مراکز خرید مراجعه می کنند و بر اساس شکل ظاهری گوشی مورد نظر خود را انتخاب می کنند، اما بسیاری دیگری آیکون های دیگر همچون برند، صفحه نمایش، دوربین، پردازنده و حتی باتری را مورد بررسی قرار داده و بر اساس این موضوع تصمیم می گیرند که چه گوشی انتخاب کنند.در گزارش حاضر به بررسی ۶ معیار کاربران برای انتخاب گوشی های هوشمند می پردازیم.

 باتری

در حالی که به نظر می رسد، برند، بزرگی صفحه نمایش یا دوربین مهم ترین گزینه برای انتخاب گوشی باشد، اما تحقیقات موسسه IDC نشان داده که عمر باتری مهمترین فاکتور برای خرید گوشی های هوشمند محسوب می شود.معیارهای انتخاب گوشی
بر اساس نظرسنجی جدیدی که درباره معیار انتخاب گوشی صورت گرفته، به ترتیب ۵۶، ۴۹ و ۵۳ درصد کاربران سیستم عامل های آندرویید، آیفون و ویندوزفون باتری قدرتمند روی گوشی هوشمند را یکی از مهم ترین معیارها برای خرید گوشی عنوان
کرده اند.
زیرا معمولا کاربران نگران تمام شدن شارژ باتری و خاموش شدن گوشی های خود هستند.

 سهولت کاربرد

پس از عمر باتری، سهولت استفاده و کاربرد ساده جایگاه بعدی را هنگام خرید گوشی برای کاربران دارد.معیارهای انتخاب گوشی
بنابراین هنگام خرید بسیاری از کاربران به سهولت کاربرد گوشی اهمیت می دهند و اینکه بتوانند از یک گوشی به راحتی استفاده کنند در درجه مهمی از اهمیت قرار می گیرد.
بر این اساس، ۳۳ درصد از کاربران که گوشی های آندروییدی را انتخاب می کنند به سهولت کاربرد گوشی های هوشمند رای داده اند، در حالی که ۳۹ درصد از خریداران آیفون و ۳۸ درصد از خریداران گوشی های مبتنی بر سیستم عامل ویندوز فون این گزینه را به عنوان مهم ترین معیار انتخاب گوشی عنوان کرده اند.

 سیستم عامل

بر اساس نظرسنجی ها، انتخاب سیستم عامل به عنوان معیاری برای خرید گوشی در رده سوم اهمیت قرار گرفته است. بر این اساس ۳۷ درصد کاربران سیستم عامل آندرویید، ۳۲ درصد کاربران آیفون و ۴۰ درصد کاربران ویندوزفون به معیار سیستم عامل رای داده اند.معیارهای انتخاب گوشی

 نمایشگر

یکی از مهم ترین معیارها برای خرید گوشی سایز صفحه نمایش دستگاه است، به ویژه از زمانی که تولیدکنندگان سایز گوشی های هوشمند را افزایش داده و حتی گوشی هایی تولید می کنند که سایز آن تا ۶ اینچ هم می رسد.
بر این اساس بزرگی صفحه نمایش برای ۳۷ درصد از کاربران آندرویید مهم بوده، در حالی که این معیار برای کاربران آیفون ۲۲ درصد و برای کاربران سیستم عامل ویندوزفون ۳۴ درصد اهمیت دارد.

 برند

انتخاب برند برای بسیاری از افراد از اهمیت ویژه ای هنگام خرید یک گوشی برخوردار است. بر اساس تحقیقات بسیاری از کاربران فقط به یک برند خاص وفادارند و فقط از همان برند گوشی های خود را انتخاب می کنند. بنابراین در یک نظرسنجی، ۲۵ درصد کاربران آندرویید از میزان اهمیتی که برای برند خاصلی قایلند، گوشی خود را انتخاب می کنند، در حالی که ۳۲ درصد فقط به آیفون علاقه دارند و ۲۵ درصد خریداران گوشی های ویندوز فونی، برند برای شان جایگاه ویژه ای دارد.

 دوربین

معیارهای انتخاب گوشی ،هرا تعداد مگاپیکسل های دوربین در آخرین اولویت برای خرید گوشی های هوشمند به حساب می آید.
بر این اساس ۲۵ درصد کاربران گوشی های آندروییدی اعلام کرده اند که مگاپیکسل دوربین برای شان مهم است، ۱۹ درصد کاربران آیفون و ۲۳ درصد خریداران ویندوزفون از اهمیت دوربین روی گوشی هنگام خرید خبر داده اند.

آگهی نیازمندیهای اردبیل

آنلاین اردبیل

  • 570 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی موضوعات