راهنمای خرید یخچال فریزر , راهنمای خرید یخچال

راهنمای خرید یخچال فریزر

به گزارش آگهی نیازمندیهای استان اردبیل : یخچال چیست ؟ یخچال یک دستگاهی است که از یک وسیله سردکننده به همراه یک عایق حرارتی و ساز و کاری برای انتقال گرما از داخل این محفظه به بیرون تشکیل می‌شود. از کاربردهای یخچال می توان به خنک نگه داشتن مواد غذایی، داروها و دیگر چیزهای فاسدشدنی اشاره کرد. یخچال ها از زمان های قدیم تا الان تغییرات اساسی و کلی کرده اند. از یخچال  های طبیعی گرفته تا یخچال های دست ساز زیرزمینی و بعدها یخچال های نفتی و گازی و عموم یخچال های امروزی که با جریان الکتریسیته کار می‌کنند. دسته بندی : تعمیر یخچال در اردبیل

 

 

بقیه در ادامه مطلب

تاریخچه یخچال فریزر

در زمان های قدیم ، بشر برای نگه داری مواد غذایی از روش ها و بنا های مختلفی مثل آب انبار و یخدان استفاده می کرد . در سال ۱۷۴۸ میلادی William Cullen دانشمند اسکاتلندی  از اولین یخچال مصنوعی رو در دانشگاه Glasgow رونمایی کرد . مخترع امریکایی Oliver Evans که به عنوان پدر علم یخچال شناخته می شود، در سال ۱۸۰۵ سیستم یخچال بخار فشرده رو ابداع کرد . اما بعدا در سال ۱۸۳۴ میلادی یک مخترع امریکایی دیگه به نام Jacob Perkins اولین یخچال جهان رو ساخت . همینطور در طی سال ها مخترعان مختلف طرح اولیه اولیور اونس رو تکمیل تر کردند. بلاخره در سال ۱۹۱۳ میلادی یک مخترع امریکایی دیگر، به نام Fred W. Wolf اولین یخچال خانگی رو اختراع کرد . داستان تکامل یخچال های امروزی خیلی طولانی است و در این پست امکان توضیح نیست . اما همین قدر بدانید که دانشمندان و مخترعان زیادی زحمت کشیدند تا ما بتوانیم از یخچال های امروزی استفاده کنیم.

راهنمای خرید یخچال فریزر

اندازه یخچال فریزر به دو تا عامل مهم بستگی داره :

اندازه آشپزخانه : اگر اندازه آشپزخانه شما کوچک است به هیچ وجه یخچال بزرگ نخرید چون واقعا در هنگام رفت و امد و اسباب کشی دردسر ساز می شود. همچنین از لحاظ تمیز کردن نیز سخت تر است.

نوع کاربری و تعداد کاربران یخچال: البته این مسئله در خانواده های ۲ تا ۵ نفره خیلی فرق ندارد اما در خانواده های بیش از ۵ نفر باید یک یخچال بزرگ تر تهیه کرد .

 

یخچال فریزر مناسب برای خانواده های پر جمعیت

خانواده هایی با تعداد اعضا ۵ نفر و بیشتر خانواده بزرگ و پر جمعیت محسوب می شوند. هر چی تعداد اعضای خانواده بیتر باشند خوراکی و اشامیدنی بیشتری نگهداری می شوند . برای خانواده های بزرگ ما یک یخچال ۱۸ فوت را توصیه می کنیم البته بستگی به مصرف خانواده یز دارد و خانواده هایی که پر مصرف هستند ۲۸ فوت پیشنهاد می کنیم . حدود ۵۰ درصد فضای یخچال فریزر به قسمت یخچال و ۵۰ در صد بقیه فضا به فریزر اختصاص دارد .

یخچال فریزر مناسب خانواده کم جمعیت

زوج ها ی جوانی که تازه می خواهند خانواده تشکیل دهند در ابتدای مسیر زندگیشان لازم است که یک یخچال خوب تهیه کنند چون در اینده صاحب بچه می شوند و دیگر لازم نباشد تا ۱۰ سال دیگر هم ان را تعویض کنند پس یک یخچال خوب که ما به شما پیشنهاد می کنیم Z7 است که تقریبا از هر لحاظی عالی است و دیگر نیاز به تعویض نیست . به زوج های جوان و خانواده هایی که یک یا دو تا فرزند زیر ۱۰ سال دارند توصیه میکنم به جای اینکه یک یخچال فریزر بزرگ بخرید ، بهتره یک یخچال فریزر هوشمند بخرید. تا چند سال آینده یخچال های غیر هوشمند منسوخ می شوند که یخچال زد سون (Z7) خوشبختانه هوشمند است.

 

میزان مصرف انرژی یخچال فریزر

یخچال فریزر های ساید بای ساید نسبت به یخچال فریزر های معمولی برق بیشتری مصرف میکنند . برای تشخیص میزان مصرف برق یخچال فریزر باید به برچسب انرژی آن دقت کنید . بحث برچسب انرژی کمی طولانی است ما فقط به صورت خلاصه خدمتتان عرض می کنیم  که برچسب انرژی از G تا A رتبه بندی می شود. هر چی میزان مصرف انرژی به A نزدیک تر باشد یعنی مصرف آن دستگاه کمتراست

روش کاربردی برای عیب یابی یخچال

اموزش عیب یابی یخچال ساید بای ساید شما به درستی کار نمی کند و این ممکن است شما را دچار نگرانی کند. مثلا در مواردی مشاهده می کنید که چراغ آن روشن نمی شود و یا ممکن است در اثر کمبود سرمایش، مواد غذایی را در داخل آن به خوبی و در شرایط خنک نگهداری ننماید. اما شما قطعا نمیدانید که مشکل کجاست؟ آیا مشکلی است که خود شخص می تواند آن را به راحتی حل نماید و یا مسئله تخصصی بوده و نیاز به یک بازرسی تخصصی کارشناس یا تکنسین در این زمینه لازم می گردد؟ به هر حال بد نیست بدانید که در بیشتر موارد مشکلاتی از این دست را اگر بتوانید خودتان برطرف نمایید این به منزله آن است که از یک تعمیر کامل که تبعا هزینه ای نسبی برای شما خواهد داشت نجات پیدا می کنید

آگهی نیازمندیهای اردبیل

آنلاین اردبیل

  • 888 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

دسته بندی موضوعات