روشهای ساده وطبیعی برای درمان گرفتگی گوش درخانه

 

روشهای ساده وطبیعی برای درمان گرفتگی گوش درخانه

علائمی همچون صدای ویز ویز یا باد شدید و احساس انفجار در گوش باید شما را به فکر راهی اصولی و بی خطر و البته فوری برای درمان گرفتگی گوش بیاندازد.(روشهای ساده وطبیعی برای درمان گرفتگی گوش درخانه)

دسته بندیدکتر متخصص گوش حلق و بینی در اردبیل


راهکار های ساده برای درمان گرفتگی گوش در خانه

 نشانه های گرفتگی گوش در کودکان و بزرگسالان تا راه های درمان

گوش شرایط درد ناکی است و روی انسانها با هرسنی تاثیر می گذارد اما بیشتر درمیان کودکان بخصوص هنگام سرماخوردگی رایج است که بیشتر شبهاشروع به درد کرده و روی شنوایی تاثیر می گذارد ؛ این حالت زمانی رخ می دهد که فشار درلوله شیپوری نامتعادل می شود و کانال گوش به علیی مسدود میگردد.(روشهای ساده وطبیعی برای درمان گرفتگی گوش درخانه)

نشانه های انسداد گوش را قبل از درمان گرفتگی گوش بشناسید.

 

روشهای ساده وطبیعی برای درمان گرفتگی گوش درخانه

کاهش شنوایی

احساس انفجار در گوش

صدای باد داخل گوش

مخاط و مایعاتی درگوش

علل اصلی انسداد گوش

۱-وجود آب در گوش

۲-سرماخوردگی یا عفونت سینوسی

۳-آلرژی

۴-تغییرات فشارهوا

۵-تجمع الودگی و موم

۶-انسداد لوله شیپوری داخل گوش

راه های درمان گرفتگی گوش

خوشبختانه راه های طبیعی برای بازکردن گوش وجود دارد .هر روش برای علل مختلف انسداد است بنابراین راه حل هایی که پیشنهاد می کنیم برای علل خاصی کاربرد دارد. برای همین فهم ریشه بیماری دردرمان آن بسیارمهم است .(روشهای ساده وطبیعی برای درمان گرفتگی گوش درخانه)

نسخه های ساده برای درمان گرفتگی گوش

 

روشهای ساده وطبیعی برای درمان گرفتگی گوش درخانه

مانور والسالوا برای درمان گرفتگی گوش

والسالوا مانور به درمان گرفتگی و درد کمک میکند، دستورالعمل این روش به این طریق است : دهان راببندید و سوراخ بینی رابا انگشت فشار دهید و نفس عمیقی بکشید هوارا ازدماغ بیرون دهید تافشار هوا تنظیم شود اگر بدرستی انجام دهید صدای انفجار آرامی را می شنوید که نشان دهنده بازشدن گوش است . توجه خیلی سخت و با فشار از بینی هوا خارج نکنید چون ممکن است پرده گوش آسیب ببیند.

درمان گرفتگی گوش با روغن زیتون

اگر از تجمع موم داخل گوش رنج میبرید روغن زیتون به شما کمک می کند موم گوش را نرم و براحتی خارج کنید، دستورالعمل: مقداری روغن زیتون راگرم کرده و از آن داخل گوش بریزید بعد از۱۰ دقیقه موم نرم می شود .سررا خم کنید تابه آرامی روغن ها خارج شود .

درمان گرفتگی گوش با الکل و سرکه سیب

ترکیب این دو باهم باکتری های عفونی که باعث انسداد شده را از بین میبرد. دستور العمل به مقدار برابر این دو را ترکیب کنید و به پهلو بخوابید و مقداری ازاین قطرات را داخل گوش بریزید و پنبه روی آن بگذارید با این روش بعد از ۵ تا ۱۰ دقیقه موم ها خارج میشود.(روشهای ساده وطبیعی برای درمان گرفتگی گوش درخانه)

درمان گرفتگی گوش با کمپرس آب گرم

کمپرس آب گرم از درمان های عالی و طبیعی است که دردرمان گرفتگی ناشی از اخلاط سینوسی و سرماخوردگی موثر است ، گرمای ناشی ازکمپرس خلطها را پاک می کند. دستورالعمل دستمالی را با آب گرم خیس کنید و آب اضافی آن را بگیرید و ۵ تا۱۰دقیقه روی موضع بگذارید درد را کاهش میدهد. همچنین می توانید شیشه ای پر از آب گرم را بادستمال نازکی ببندید و ۵ تا ۱۰ دقیقه روی گوش بگذارید.

درمان گرفتگی گوش با تنفس بخار

تنفس بخار یک روش ساده و موثر برای رفع انسداد ناشی از سرماخوردگی است. دستورالعل آب داغی را داخل کاسه ی بزرگی بریزید و مقداری روغن درخت چای یا اسطوخودوس داخلش بریزید. بطرف کاسه خم شوید و سررا با پارچه ای بپوشانید به آرامی نفس بکشید تا گوش باز شود .(روشهای ساده وطبیعی برای درمان گرفتگی گوش درخانه)

درمان گرفتگی گوش با هیدروژن پراکسید

با اجازه پزشک ازهیدروژن پراکسید برای رفع انسداد ناشی ازموم استفاده می شود. دستور العمل ۲ یا ۳ قطره از هیدروژن پراکسید را داخل گوش بریزید چند دقیقه ای صدای وز وزی راخواهید شنید. ۱۰دقیقه بعدصدا متوقف میشود سپس سر را خم کنید اجازه دهید موم خشک شود . توجه خیلی هیدروژن پراکسید استفاده نکننید چون ممکن است به پرده گوش اسیب بزند.(روشهای ساده وطبیعی برای درمان گرفتگی گوش درخانه)

درمان گرفتگی گوش باقرقره کردن آب و نمک گرم

این روش در درمان گرفتگی ناشی ازعفونت موثر است دستورالعمل اق چ نمک را داخل ابگرم ترکیب و۱۵ تا۲ ۰ثانیه قرقره کنید و بعد بیرون بریزید.

درمان گرفتگی گوش با روغن سیر

روغن سیریکی دیگراز درمان های طبیعی است روغن سیرگرم عفونت ها را از بین میبرد. دستورالعمل ۲بوته سیر را له کنید و داخل تابه با ۵ ق روغن بریزید. ۱۰ تا ۱۵ دقیقه باحرارت کم گرم کنید تا خواص سیر وارد روغن شود. وقتی خنک شد ۱ دقیقه قطره را داخل گوش بریزید تاگوش باز شود.

توصیه هایی برای درمان گرفتگی گوش بدون دارو

از دستگاه بخار دراتاق خواب استفاده کنید تا عفونت سینوس ها درمان شود.

داخل حمام آب گرم را باز کنید تا فضا از بخار پرشود این رطوبت کانال گوش را پاک و ازخشکی جلوگیری می کند.

هرچه خشکی گوش بیشتر باشد موم بیشتر تولید میشود اگرفکر می کنید بینی و گوش درهوای خشک بدتر میشود رطوبت هوای محیط خود را بیشتر کنید.

همچنین میتوانید در مورد خروپف وراه های درمان در اینجا مطالعه کنید.

از دویدن های صبحگاهی درهوای سرد خودداری کنید!

از تغییرات ناگهانی موضع که باعث گیجی می شود خودداری کنید به عنوان مثال سر را یکباره تکان ندهید یا سریع نایستید.

به مقدار کافی آب بنوشید و ازخوردن قهوه و چای ، الکل و غذاهای شور خودداری کنید .(روشهای ساده وطبیعی برای درمان گرفتگی گوش درخانه)

منبع: نمناک

آگهی نیازمندیهای اردبیل

آنلاین اردبیل

  • 665 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی موضوعات