سرگیجه |علل و عوامل سرگیجه های روزانه وراهای درمان

با کاهش در مصرف نمک و سیگار و روغن از سرگیجه پیشگری کنید.

سرگیجه

دسته بندی: دکتر متخصص تغذیه در اردبیل


علت سرگیجه های روزانه

سرگیجه اگر کنترل نشود، می‌تواند روی زندگی روزمره فرد و توانایی کار کردن او تاثیر بدی بگذارد. این وضعیت ممکن است به دلایل مختلفی مانند فشار خون پایین، کمبود آب و اضطراب و غیره، به وجود آید. بنابه گفته پزشکان، این بیماری با تجویز دارو و تغییراتی در سبک زندگی به راحتی کنترل می‌شود.

سرگیجه علتهای مختلفی دارد که با تشخیص آنها می‌تواند به راحتی درمان شود. در ادامه به شش علت سرگیجه وروش‌های درمان آن اشاره می کنیم

افراد مبتلا به میگرن، به ویژه میگرن به همراه اختلال حسی بینایی( اورا)، دچار سرگیجه می‌شوند. برای درمان این سرگیجه باید با استفاده از مسکن‌هایی چون استامینوفن، آسپرین و یا ایبوپروفن، میگرن را درمان کرد.

فشارخون پایین

وقتی فشار خون به زیر ۶۰/۹۰ میلیمتر جیوه می‌آید، احتمال اینکه فرد به سرگیجه مبتلا شود، بسیار زیاد است. کم آبی و عوارض جانبی برخی داروها یا حتی خوردن غذای سنگین، با فرستادن خون به سمت روده‌ها می‌تواند موجب فشار خون پایین شود. با تغییر رژیم غذایی سالم و مصرف به اندازه آب و همچنین ورزش می‌توانید تا حد زیادی از ابتلا به فشار خون پایین پرهیز کنید.

کم آبی

کم آبی با علایمی مانند تشنگی مفرط، خستگی، تیرگی ادرار، پوست و دهان خشک، سردرد و سرگیجه و تنفس تند خود را نشان می‌دهد. مصرف به‌تدریج و منظم روزانه ۳ لیتر آب می‌تواند از ابتلا به کم آبی و سرگیجه ناشی از آن پیشگیری کند.

مشکلات گوش داخلی‌

عدم تعادل و سرگیجه و وزوز گوش خبر از بیماری گوش داخلی می‌دهد. این بیماری می‌تواند فرد را به سرگیجه مبتلا کند. با رفتن نزد پزشک و تجویز دارو در کنار محدود کردن مصرف نمک، کافئین، الکل و سیگار می‌توان این نوع سرگیجه را درمان کرد.

سرگیجه وضعیتی حمله‌ای خوش‌خیم

این بیماری وضعیتی است که در آن بیمار به محض تکان دادن سر خود، دچار سرگیجه کوتاه مدت می‌شود. این بیماری با تجویز دارو توسط پزشک درمان خواهد شد.
اضطراب

گاهی اوقات وقتی فرد دچار حملات شدید اضطراب می‌شود، سرگیجه به سراغ او می‌آید. از علایم این نوع سرگیجه می‌توان به ترس، اضطراب، عرق کردن، تهوع، لرزش و تپش شدید قلب اشاره کرد. با استفاده از روش‌های توصیه شده برای کنترل اضطراب می‌توانید از این نوع سرگیجه رها شوید.

آگهی نیازمندیهای اردبیل

آنلاین اردبیل

  • 452 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی موضوعات