طریقه تمیز کردن پارچه مبل, اموزش تمیز کردن پارچه مبل , تمیز کردن مبل

دسته بندی : تولیدی مبل در اردبیل

به گزارش آنلاین اردبیل : در میان اسباب خانه مبلمان به‌دلیل اینکه از پر استفاده‌ترین لوازم هستند نیاز به نگهداری ویژه ای دارند. در این میان ممکن است با لکه هایی مواجه شوید که روش پاک کردن آن ها از روی سطوح مبلمانتان بدون آنکه رویه مبل آسیبی ببیندکاری بس دشوار به نظر برسد. در این بخش فنون از بین بردن این لکه ها از روی مبلمان را بررسی خواهیم کرد.

تمیز کردن مبل

 

بقیه در ادامه مطلب

روش از بین بردن اثر سوختگی روی مبل

اثری سوختگی یا زردی سیگار را  می‌توانید با یک حبه قند از بین ببرید.قند را روی لکه بمالید و آن قدر این کار را ادامه دهید تا پاک شود. اگر این لکه روی الیاف مصنوعی ایجاد شده باشد، می‌توانید با آبلیمو آن را پاک کنید.اما اگر جنس رویه مبل شما از پارچه کرکدار است با کمی شیر آن را خیس و با مقداری پنبه لکه آن را پاک کنید و در آخر با آب و صابون لکه شیر را هم از بین ببرید.

روش از بین بردن لکه جوهر

اول آن را خیس کنید و کمی نمک روی لکه بریزید، سپس با پنبه محل را تمیز کنید. راه دیگری هم وجود دارد، ابتدا محلول گلیسیرین و آمونیاک را روی لکه بمالید و سپس با آب و پودردستی رویه مبل را شست‌وشو دهید.اگر جنس رویه مبل پارچه ابریشمی باشد، راه ساده‌تری هم وجود دارد، با یک برگه کاغذ خشک کن روی قسمت لکه شده را بپوشانید و اتوی داغ را محکم روی آن فشار دهید تا لکه ناپدید شود.

روش از بین بردن لکه چربی

برای پاک کردن لکه چربی روی مبل هم باید کمی محلول نمک و الکل روی آن بمالید. و نکته آخر اینکه انواع لکه‌برهای شیمیایی و آماده مصرف در بازار وجود دارند که با خریدن آنها می‌توانید برای شستشوی مبلمان استفاده کرده و برخی لکه‌ها را پاک کنید. برای استفاده از این لکه‌برها حتما به روش مصرف آن دقت کنید و بدون دستکش از این مواد استفاده نکنید و در ضمن از قبل تحقیق کنید که این مواد موجب آسیب پارچه یا چرم مبل نشود.

آگهی نیازمندیهای اردبیل

آنلاین اردبیل

  • 1,130 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی موضوعات