طریقه نجات دادن فرد سکته کرده , آموزش نجات دادن فرد سکته کرده

(آموزش نجات دادن فرد سکته کرده)

بروز یک مورد سکته قلبی در یکی از بازارهای شلوغ تهران، شهروندان حاضر در صحنه را واداشت که به دنبال اطلاعاتی درباره نحوه کمک رسانی به اشخاص، در چنین شرایطی باشند.  خوشبختانه در مورد ذکر شده، حضور به موقع عوامل امداد، باعث احیا و نجات فرد مبتلا به سکته شد،(آموزش نجات دادن فرد سکته کرده) اما آشنایی شهروندان با روش های احیا ضروری است.

ساده ترین و موثرترین راه امدادرسانی به شخص دچار حمله قلبی را،(آموزش نجات دادن فرد سکته کرده)  هنگام برخورد با فرد مبتلا به سکته قلبی، ابتدا باید ضربان و نبض او چک شود.

آموزش نجات دادن فرد سکته کرده

بقیه در ادامه مطلب

دسته بندی: دکتر متخصص قلب در اردبیل

آموزش نجات دادن فرد سکته کرده

چنانچه نبض خیلی آهسته و یا متوقف بود، بیمار را به آرامی روی زمین هموار بخوابانید و در صورت رفتن نبض و توقف تنفس، باحفظ آرامش، کف دست را روی قفسه سینه قرار داده و سه بار فشار دهید، سپس تنفس دهان به دهان را انجام دهید. این کار (سه بار فشار دادن قفسه سینه و یک بار تنفس دهان به دهان)(آموزش نجات دادن فرد سکته کرده) را تا آمدن نیروهای امداد ادامه دهید.

آنلاین اردبیل : (آموزش نجات دادن فرد سکته کرده)در چنین مواقعی از دادن آب قند، شربت و یا مایعات دیگر به فرد مبتلا به سکته خودداری کنید، اما استفاده از کپسول اکسیژن بسیار مفید است.

آنلاین اردبیل :با اشاره به طریقه محاسبه زمان طلایی در سکته قلبی اظهار داشت: از هنگامی که‌ فرد مبتلا به سکته قلبی در حالیکه رگ قلبش گرفته است به اورژانس مراجعه می‌کند تا ۳ تا ۴ ساعت بعد زمان مناسب برای استفاده از بالن به منظور گشودن رگ‌های قلب وی محسوب می‌شود.(آموزش نجات دادن فرد سکته کرده)

زمان طلایی فرد سکته کرده

به گزارش اردبیل انلاین : بسته به درجه سکته قلبی زمان طلایی برای نجات فرد مبتلا به این بیماری فرق می‌کند در بعضی سکته‌های قلبی جریان خون در بدن قطع می‌شود (آموزش نجات دادن فرد سکته کرده)در این صورت سکته قلبی در سطح وسیعی اتفاق افتاده است و جریان خونی در بدن فرد وجود ندارد در این مواقع ثانیه و دقیقه برای نجات فرد تاثیر گذار است.

وی افزود: درصورتی که در سکته‌های قلبی در سطح وسیعی خون رسانی انجام شود فرد مبتلا به سکته نجات پیدا می‌کند این نوع سکته از موارد‌ی به شمار می‌رود که بیمار به پزشک نمی‌رسد در اینگونه سکته‌ها دیده شده که فرد در هنگام خواب یا در خانه فوت می‌کند.(آموزش نجات دادن فرد سکته کرده)

نظر جراح قلب عروق در آموزش های نجات

این جراح قلب و عروق گفت: در مواردی که به افراد غیر پزشک در خصوص اقدامات لازم برای سکته‌های قلبی آموزش داده بودند افراد مبتلا به سکته‌های وسیع نجات پیدا کردند.

حسنتاش‌ با اشاره به سکته‌های قلبی که در آن جریان خون در قلب کاهش پیدا کرده، اظهار داشت: در مواردی که با کاهش جریان خون در سکته‌های قلبی مواجهیم توان عضله قلب به مقدار زیادی کاهش پیدا نکرده است، احساس ضعف و بی‌حالی در این موارد دیده می‌شود و جریان خون در قلب وجود دارد اینگونه افراد باید سریع به نزد پزشک برده شوند زمان طلایی برای این افراد ۳ تا ۴ ساعت است.(آموزش نجات دادن فرد سکته کرده)

آموزش نجات دادن فرد سکته کرده

وی افزود: در مواردی که‌ رگ قلب هنگام سکته قلبی بسته شود و باید به وسیله اعمالی چون آنژیوگرافی یا بالن زدن،  ظرف ۳ تا ۴ ساعت رگ قلب بیمار را گشود.

حسنتاش‌ افزود: فرد مبتلا به سکته قلبی صاف بر روی زمین بخوابد در صورت در دسترس بودن اکسیژن از این وسیله برای خون رسانی به قلب وی استفاده شود، به دلیل آنکه جریان خون در قلب بیمار کاهش پیدا کرده است و از این طریق می‌توان جریان خون این عضو را افزایش داد.(آموزش نجات دادن فرد سکته کرده)

آگهی نیازمندیهای اردبیل

آنلاین اردبیل

  • 408 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی موضوعات