مراحل تولید انواع مبل راحتی و سلطنتی در اردبیل

 

مراحل تولیدانواع مبلمان راحتی و سلطنتی

 

با سلام خدمت شما کاربر گرامی امروز در این ساعت از وب سایت آنلاین اردبیل قصد درایم شما را با مراحل تولید و ساخت انواع مبلمان راحتی و سلطنتی آشنا کنیم

پس تا آخر مقاله همراه ما باشید.(مراحل تولیدانواع مبلمان راحتی و سلطنتی)

دسته بندی : تولیدی مبل در اردبیل

مراحل تولید مبلمان در اردبیل

چوب های به کار رفته در تولید مبلمان توسط شرکت ها متنوع می باشد. (مراحل تولیدانواع مبلمان راحتی و سلطنتی)ولی بهترین نوع چوب از نوع راش می باشد که در ابعاد مختلف از جنگل تهیه شده،و به صورت تخته ، با توجه به تاریخ برش ، به انبار چوب خشک کنی منتقل شده و در آنجا نگهداری می شوند.

تخته ها بر اساس رطوبت اولیه طی یک دوره طولانی ( حداقل ۲ ساله ) با روش علمی و بطور طبیعی در انبار چوب خشک کنی نگهداری می شوند. و طی این مدت علاوه بر سنجش میزان رطوبت با دستگاه رطوبت سنج ، چندین بار جابه جا می گردند تا تمامی قسمتهای هر تخته در معرض هوای خشک قرار گیرد(که این کار به خاطر خشک شدن یکنواخت چوب و جلوگیری از پوسیدگی واز دست ندادن کیفیت انجام می شود). سپس تخته های خشک و فاقد رطوبت به چرخه تولید وارد شده و مرحله تولید مبلمان آغاز می شود .

مرحله برش و برا اساس نوع مبلمان

 

مراحل تولیدانواع مبلمان راحتی و سلطنتی

تخته ها، در ابتدای کار به سالن برش  انتقال یافته و بر اساس نوع مبلمان به قطعات مختلف تقسیم می شوند ، در قسمت دیگر با توجه به الگوهایی که بر روی قطعات طراحی می شود به حالت و قطعات اولیه مبل تبدیل می شوند و بعد از برش و شکل گیری ، در سالن پرداخت و ابزار زنی با توجه به نوع مبلمان ( کلاسیک ، نیمه مدرن ، مدرن ) فرم گیری شده ، شکل نهایی خود را به دست می آورند .(مراحل تولیدانواع مبلمان راحتی و سلطنتی)

در سالن بخاری که به سالن مونتاژ معروف می باشد. کلیه قطعات مبلمان و اتصالات مربوط به یکدیگر وصل می شوند ، قطعات مربوط به مبلمان کلاسیک جهت حک نقوش منبت به سالن منبت کاری منتقل شده ، قطعات مبلمان نیمه مدرن و مدرن جهت رنگ کاری به انبار مخصوص محصولات آماده منتقل می گردند .

مراحل تولیدانواع مبلمان راحتی و سلطنتی

 

مراحل تولیدانواع مبلمان راحتی و سلطنتی

 

در سالن منبت کاری بر روی کلیه قطعاتی که قبلا آماده و مونتاژ شده اند ، نخست طراحی اولیه صورت می گیرد و سپس توسط استادان منبت کار با توجه به طراحی ها و نوع مبلمان ، طی یک دوره ( شش ماهه الی یک ساله ) منبت می شوند سپس به سالن مخصوص محصولات منتقل و جهت رنگ کاری آماده می شوند .

در سالن رنگ کاری ، کلیه مبلمان با سبک کلاسیک ، نیمه مدرن و مدرن ، ابتدا با استفاده از لیسه کاری و سنباده های مختلف به صورت صیقلی و نرم و صاف در آمده ، آماده رنگ اولیه می شوند . سپس تمامی سطوح با سیلر – کیلر پوشش داده شده ، آماده رنگ پاشی و جلا کاری می شوند ، در این قسمت با توجه به برخی سفارش ها ، مبلمان کلاسیک ( منبت شده ) جهت تزئینات بیشتر به سالن ورق کاری منتقل شده ، قسمت هایی از منبت مبل و یا تمامی آن با ورق طلا پوشش داده می شود (مراحل تولیدانواع مبلمان راحتی و سلطنتی)(مراحل تولیدانواع مبلمان راحتی و سلطنتی)و جهت رنگ کاری به قسمت مربوط هدایت می گردد تا مراحل جلا کاری و پوشش نهایی بر روی مبلمان صورت گیرد . بعد از آن به سالن رنگ خشک کنی منتقل و آماده رویه کوبی می گردد .

 

 

همچنین میتوانید درمورد آشنایی با طراحی مبلمان در دکوراسیون داخلی |تولیدی مبل سلطنتی در اردبیل بیشتر مطالعه کنید.

سالن روبه کوبی مبلمان

در سالن رویه کوبی مبلمان ، بر چسب نوع آنها ( کلاسیک ، نیمه مدرن ، مدرن ) ابتدا قسمت های مورد نیاز که معمولا کف و پشت مبل را شامل می شود ، فنر بندی شده و سپس با استفاده از قطعات فوم شکل اصلی خود را باز می یابد و در انتها نیز با توجه به سلیقه و سفارش مشتری ، مبلمان یا پارچه دلخواه آراسته می شود .

(مراحل تولیدانواع مبلمان راحتی و سلطنتی)

 

آگهی نیازمندیهای اردبیل

آنلاین اردبیل

  • 1,888 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی موضوعات