نحوه تولید مبل راحتی مدرن|تولید مبلمان راحتی و سلطنتی در اردبیل

نحوه تولید مبل راحتی مدرن

اولین مرحله از ساخت مبل راحتی مدرن اسکلت مبل است. اسکلت به دو صورت تهیه میشود یک چوبی و دو اسکلت فلزی.(نحوه تولید مبل راحتی مدرن)

دسته بندی : تولیدی مبل در اردبیل

اسکلت چوبی

در مبلمان راحتی مدرن اکثر تولیدکنندگان از چوب استفاده میکنند. علت استفاده چوب در مبلمان راحتی  مدرن اول قیمت مناسب آن و دوم در دسترس بودن آن است. البته علت و عوامل دیگری هم هست. مثلا تعمیر مبلمان راحتی که اسکلت چوبی دارد بسیار راحت تر است. جنس چوب در مبلمان راحتی مدرن: اکثر تولید کنندگان چوب سفید یا نراد استفاده میکنند البته چوب راش و توسکا نیز استفاده می شود ولی خب چوب راش به علت گران بودن در مبل راحتی مدرن اکثرا استفاده نمی کنند. حالا یک سری سوال در ذهن بعضی افراد به وجود می آید که مبل  من باید چه نوع جنسی باشد.

چوب افرا و توسکا

چوب افرا و توسکا محکم تر اند یا چوب سفید. البته از لحاظ محکمی چوب افرا یا توسکا محکم تر هستند ولی باید در موقه استفاده در مبل کاملا خشک شده باشند و دوم اینکه شهر های شمال کشور موریانه زیاد است نباید از این چوب استفاده کنند. چون این نوع چوب شیرن هستند و موریانه را به سمت خود می کشند.

 

نحوه تولید مبل راحتی مدرن

اسکلت فلزی

برای مبلمان راحتی مدرن اسکلت فلزی بسیار محکم تر هستند ولی خب مبل بسیار سنگین تر می شود و جابجایی آن مشکل می شود.بعضی از تولیدکنندگان از تلفیق این دو کار میکنند که بعضی از قسمت های مبل راحتی چوب و بعضی از قسمت ها فلز هستند.دانستن نکاتی درباره ی نحوه ی تولید مبلمان راحتی مدرن میتواند شما را در تشخیص مبلمان مرغوب یاری دهد.مبل‌های راحتی ساخته‌شده بنابه فرم و نوع طراحی انجام‌ شده دارای اجزای مختلفی می‌باشند ولی به طور کلی مبلمان راحتی از دو قسمت کلی کلاف و رویه تشکیل شده است.(نحوه تولید مبل راحتی مدرن)

نحوه تولید مبل راحتی مدرن

کلی کلاف و رویه

قسمت کلاف آن از چوب وقسمت رویه آن از پارچه یا چرم ساخته می‌شود.اصولا ماده اصلی اجزای تشکیل‌دهنده کلاف مبل های راحتی چوب است؛ ولی امروزه در ساخت کلاف راحتی از فلز نیز استفاده می‌شود.باید دقت داشت که در ساخت مبلمان، تمام اجزای آن از یک نوع چوب تهیه شده باشد تا مقاومت یکسانی را نسبت به ضربه و فشار و خش داشته باشند.

رویه مبل

رویه مبل از انواع مواد از قبیل پارچه و چرم طبیعی یا مصنوعی تشکیل می‌شود که شما می‌توانید با توجه به سلیقه و نیاز خود آن را در انواع رنگ‌های مختلف انتخاب کنید گرچه در ساختن مبلمان پارچه کاربرد زیادی دارد. پارچه یکی از مواد اصلی مورد مصرف در صنایع مبل‌سازی است که هم به عنوان پوشش‌دهنده مبلمان راحتی  و هم به عنوان یکی از مواد تزئینی کاربرد دارد. (نحوه تولید مبل راحتی مدرن)

 

آگهی نیازمندیهای اردبیل

آنلاین اردبیل

  • 1,689 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی موضوعات