انواع آبگرمکن های بازار ایران , راهنمای خرید آبگرمکن مناسب

انواع آبگرمکن های بازار ایران

بهتر است قبل از آن با انواع آبگرمکن‌های موجود در بازار و مزایا و معایب آن‌ها آشنا شوید.

انواع آبگرمکن‌ها

دسته بندی : تعمیر آبگرمکن در اردبیل : در انتخاب آبگرمکن مورد نظر و نیاز دوعامل اهمیت زیادی دارند:

بقیه در ادامه مطلب

_ حجم آبگرمکن برای کل افراد خانواده

_ میزان بازگشت آب به درون آبگرمکن

به گزارش آگهی نیازمندیهای استان اردبیل : می دانید که هدر رفتن آب در شیرهای آب بسیار با اهمیت است که باید از بروز چنین کاری جلوگیری به عمل آید مثال اگه از یک شیر در هر ثانیه یک قطره آب بچگد در ماه حدودا ۲۰۰ گالن آب به هدر می رود.

البته مقدار آبی که درون لوله ها باقی می ماند نیز جزو آب هدر رفته می باشد که از این رو محل قرار گیری آبگرمکن در منزل بسیار بااهمیت است زیرا در هر باری که شیر آب باز می شود اول مقداری آب سرد از آن شیر خارج می شود و سپس آب گرم می آید که مقدار آب سرد جر آب هدر رفته می باشد.

آبگرمکن برقی

آبگرمکن برقی و گازی و نفتی دارای دو مزیت اساسی می باشد:

۱- در هنگام کار گاز سمی تولید نمیکند.

۲- به علت اینکه تنوره آبگرمکن در اثر حرارت داغ نمی شود دارای دوارم بیشتری می باشد ولی یک عیب مهم آبگرمکن برقی نسبت به سایر آبگرمکن ها این است که مصرف انرژی الکتریکی بالایی دارند که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیستند که البته با رسوب زدایی المنت می توان مصرف آن را کم نمود. لازم به ذکر است که دو روش جهت گرم کردن آب در آبگرمکن برقی وجود دارد که به شرح زیر می باشد:

۱- روش القاء آبگرمکن برقی

در این روش المنت روی محیط خارجی محفظه پیچیده می شود که حرارت تولیدشده به وسیله المان از طریق بدنه آبگرمکن به آب درون آن انتقال می یابد.

۲- روش مستقیم آبگرمکن برقی

در این روش المنت از وسط بدنه محافظ رد می شود که به طور مستقیم با آب در تماس می باشد و محل ورود المنت به داخل محفظه به وسیله یک واشر فلانچ آب بندی می شود.

آبگرمکن مخزنی

آبگرمکن‌های مخزنی یکی از رایج‌ترین انواع آبگرمکن‌ها هستند.  این آبگرمکن‌ها ظرفیت مشخصی دارند و انواع مدل‌های مختلف آن ۲۰ تا ۸۰ گالن ظرفیت ذخیره‌سازی آب را در اختیار شما قرار می‌دهد. آبگرمکن‌های مخزنی در دو نوع گازی و برقی موجود هستند. نحوه کار در آن به این صورت است که آب سرد وارد مخزن شده و با گاز یا برق گرم می‌شود و تا زمانی که شما به آن نیاز داشته باشید، گرم می‌ماند.

 

آبگرمکن‌های مخزنی ارزان‌ترین نوع آبگرمکن موجود در بازار هستند و خیلی کم نیاز به تعمیر پیدا می‌کنند. مشکلی که این آبگرمکن‌ها دارند این است که آب ذخیره شده در مخزن آن‌ها به آرامی گرمای خود را از دست می‌دهد. این کار باعث اتلاف انرژی می‌شود. برای همین همیشه باید درجه حرارت آن‌ها تنظیم شود.

انواع آبگرمکن های بازار ایران

آبگرمکن‌های بدون مخزن

آبگرمکن‌های بدون مخزن که با نام آبگرمکن‌های دیواری شناخته می‌شود، هیچ مخزنی برای ذخیره آب ندارند. زمانی که شما نیاز به آب گرم داشته باشید، فورا آب سرد وارد مخزن شده و گرم می‌شود و از طریق لوله کشی در اختیار شما قرار می‌گیرد. این آبگرمکن‌ها پرکاربردترین نوع آبگرمکن در ایران هستند.

راهنمای خرید آبگرمکن

آبگرمکن‌های دیواری با توجه به بزرگ و کوچک بودن خانه و نیاز خانواده‌ها در اندازه‌های مختلف در بازار موجود هستند. تامین سریع آب داغ باعث محبوبیت این آبگرمکن‌ها شده است. دیگر شما مانند انواع مخزنی آن لازم نیست در صورت تمام شدن آب گرم منتظر بمانید. شاید تنها عیب این نوع از آبگرمکن‌ها گران بودن و هزینه‌های نصب بالای آن است. همینطور بسته به نیاز شما ممکن است بیش از یک مورد برای استفاده در خانه‌اتان لازم باشد.

برای تعمیر آبگرمکن دیواری خود به این صفحه مراجعه فرمایید

آگهی نیازمندیهای اردبیل

آنلاین اردبیل

  • 744 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی موضوعات