دکتر متخصص ارولوژی در اردبیل

بهترین متخصص اورولوژی اردبیل

تعریف ارولوژی

ارولوژی (UROLOGY)  یک کلمه ای یونانی است که از دو واژه “oûron” به معنی “ادرار” و  “logia” به معنی “مطالعه” بوجود آمده است و یک متخصص و جراحی مغز و اعصاب می باشد که در مورد دستگاه ادراری مردان و زنان و همچنین دستگاه باروری مردان فعالیت می کند.

به افرادی که در ارولوژی تخصص گرفته و در حیطه تشخیص، درمان و کنترل بیماران با اختلالات ارولوژی آموزش دیده اند ارولوژیست گفته می شود.بهترین متخصص اورولوژی اردبیل

سایت آنلاین اردبیل قصد دارد با مقاله ای تحت عنوان :

بهترین متخصص اورولوژی اردبیل

بخش هایی از بدن که به تخصص ارولوژی مربوط می شود

شامل کلیه ها، غدد آدرنال، حالب ها (لوله ای که ادرار را از کلیه ها به مثانه منتقل می کند)، مثانه، میزراه (مجرای دفع ادرار) و دستگاه باروری آقایان شامل بیضه ها، اپی دیدیم (لوله‌هایی در پشت و چسبیده به بیضه‌ها که محل بلوغ و ذخیره اسپرم می‌باشند)،واز دفران (لوله ای که اسپرم را از بیضه به میزراه منتقل می کند)، کیسه های منی، پروستات و آلت تناسلی می باشد.

کلیه و مجاری ادرار

  کلیه و مجاری ادراری یکی از رشته های مهم در پزشکی می باشد.دستگاه ادراری و باروری ارتباط نزدیکی با هم دارند، و اختلالات یکی بر روی دیگری تاثیر می گذارد و بخش قابل توجهی از بیماری هایی که در ارولوژی درمان می شوند تحت عنوان بیماری های ادراری – تناسلی نامگذاری می شود.

درمان طبی و دارویی

ارولوژی شامل درمان طبی و دارویی (غیر جراحی) بیماری ها مثل عفونت های مجاری ادراری و بیماری خوش خیم پروستات و همچنین درمان جراحی بیماری ها مثل سرطان ها، اصلاح بیماری های مادرزادی، و بی اختیاری ادراری می باشد.

وجود متخصصین ارولوژی در اردبیل

استان اردبیل با توجه به نوع آب و هوا و از مهمتر آب آشامیدنی که دارد همشهریان عزیز بیشتر مورد بیماریهای عفونی و سنگ کلیه و بیماریهای از این قبیل می شوند.به همین خاطر وجود متخصصان ارولوژی در این شهر نعمت بزرگی به حساب می آید.

 

آگهی نیازمندیهای اردبیل

آنلاین اردبیل

  • 2,149 views

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی موضوعات